Воїнам-мотоциклістам присвячується

25 червня у Національному музеї-заповіднику «Битва за Київ у 1943 році» відкрито новий об’єкт пам’яті, який присвячено воїнам-мотоциклістам Великої Вітчизняної війни.

В заходах прийняли участь організатори та ініціатори цього проекту: Міжрегіональна асоціація ветеранів спецназу, члени байкер-клубу «Моторота», молодіжна громадська організація «Київський клуб «Червона Зірка», депутати Новопетрівської сільської ради, ветерани села Нові Петрівці, пошуковці, кіностудія ім. Довженко, служба охорони фірма «Стелс-1» і всі ті, хто цікавиться технікою Великої Вітчизняної війни.

До початку мітингу, присвяченого відкриттю Пам’ятника воїнам-мотоциклістам, в музей прибула колона байкерів на мотоциклах ІЖ-49, К-750, ЗИС-5 та автомобіль ГАЗ-67, БРДМ, Willis (США).

Мітинг відкрив директор Національного музею-заповідника «Битва за Київ у 1943 році» Вікован Іван Петрович, який зазначив, що до початку бойових дій в нашій армії було не більше 15 тис. мотоциклів. І коли Німецька армія кинулися на простори Вітчизни, її мотоциклетний парк значно перевищував наш. У липні Московський мотоциклетний завод став серійно випускати М-72. Протягом літа-осені ММЗ передав фронту більше 3 тис. цих грізних машин.

Поступово вироблялися й особливі методи, які сприяли успіху ведення боїв на мотоциклах. Мотоцикли М-72, незважаючи на бездоріжжя і погані кліматичні умови, працювали відмінно і служили грізною зброєю у боротьбі проти фашистських окупантів.

До кінця війни мотоциклісти прекрасно освоїли тактику ведення бою в русі і внесли свій власний особливий внесок у загальну перемогу над сильним ворогом. Враховуючи бойові заслуги бійців-мотоциклістів, мотоциклетні підрозділи включили в паради на Красній площі, в тому числі і в Парад Перемоги.

На мітингу виступили Шерикін Петро Павлович, президент Міжрегіональної асоціації ветеранів спецназу і байкер-клубу «Моторота», коштом яких встановлено пам’ятник воїнам-мотоциклістам Великої Вітчизняної війни, Старенький Радіон Миколайович, Новопетрівський сільський голова, президент охоронної фірми «Стелс-1» Павлів В’ячеслав Миколайович, Євсюков Володимир Григорович, полковник, ветеран військової розвідки, мотомадрівники із Москви Пашута Олег та Уткін Сергій.

В мітингу також взяли участь Анаксійчук Микола Миколайович, полковник, начальник інституту Академії внутрішніх військ, під керівництвом якого курсанти Академії разом з курсантами ліцею ім. Богуна виконали військовий ритуал під час відкриття пам’ятника воїнам-мотоциклістам, Самарука Олександр Дмитрович, полковник, помічник начальника ГУР МО України з виховної роботи., Шереметьєв Олексій Євгенович, президент молодіжної громадської організація «Київський клуб «Червона Зірка».

Право відкриття пам’ятника було надано Шерикіну П.П., президенту Міжрегіональної асоціації ветеранів спецназу, байкерклубу «Моторота» та президенту охоронної фірми «Стелс-1» Павліву В. М.

Ряд ініціаторів та активних учасників будівництва пам’ятника воїнам-мотоциклістам були нагороджені «Пам’ятним знаком».

Після завершення мітингу його учасники відвідали Національний музей-заповідник «Битва за Київ у 1943 році», оглянули його експозицію.

Викладачі та учні Новопетрівської школи мистецтв підготували святковий концерт.

Захід завершився частуванням армійської кашею.

Пам’ятник воїнам-мотоциклістам на території Національного музею-заповідника «Битва за Київ у 1943 році» доповнить експозицію музею новим об’єктом з історії Великої Вітчизняної війни по вшануванню пам’яті загиблих воїнів.